Katarzyna Wełna Akademicką Mistrzynią Świata

Znakomite wieści dotarły do nas z Szanghaju gdzie w ostatni weekend rozgrywane były Akademickie Mistrzostwa Świata w wioślarstwie. Nasza zawodniczka Katarzyna Wełna startowała w konkurencji jedynka wagi lekkiej kobiet i w pięknym stylu wygrała te zawody.

Zdobyła złoty medal Akademickich Mistrzostw Świata jednocześnie uzyskując bardzo dobry czas 7:42,33 w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Kaśka „pływa” świetnie technicznie więc wiatr i duża fala nie przeszkodziły w odniesieniu sukcesu.

Drugą lokatę zajęła włoszka Giulia MIGNEMI 7:45.75 a trzecia była chinka Rumeng PENG 7:48.14. jak widać konkurencja bardzo wysoko zawiesiła poprzeczkę i Kaśka musiała bardzo mocno powalczyć aby osiągnąć  ten sukces.

Przy okazji warto przypomnieć, że zaledwie tydzień temu nasza zawodniczka była czwarta w tej samej konkurencji na Mistrzostwach Europy w Glasgow. W zasadzie można powiedzieć że w ostatnim tygodniu więcej czasu spędziła w powietrzu niż na wodzie. Już za miesiąc ostatnia duża wioślarska impreza, mistrzostwa świata w Plowdiv.