Mistrzostwa Polski Seniorów w Chotomowie

Nasz klub szpadowy podbił własne rekordy, stając się najlepszym klubem szermierczym szpadowym w Polsce. Na zakończonych Mistrzostwach Polski Seniorów w Chotomowie nasi zawodnicy zdobyli aż pięć medali - dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy. To niewątpliwie największy sukces w historii naszej sekcji szermierczej.
W konkurencji szpady męskiej wyróżnił się Radosław Zawrotniak, który już po raz trzeci w swojej karierze zdobył indywidualne złoto. Tego samego dnia świetnie zaprezentowali się również nasi pozostali szermierze: Mikołaj Radosz zajął 7. miejsce, Hubert Klughardt 10. miejsce, a Piotr Urban 14. miejsce.
Następnego dnia nasza drużyna szpadowa w składzie Hubert Klughardt, Mikołaj Radosz, Piotr Urban oraz Radosław Zawrotniak zdobyła srebrny medal. To kolejne wspaniałe osiągnięcie, które świadczy o zgranym zespole i determinacji naszych zawodników. Druga drużyna w składzie Michał Brodowicz, Khadzhynov Kostyantyn, Tarachanowicz Szymon i Urban Paweł zajęła 11. miejsce.
W rywalizacji kobiecej szpady niezwykłą formę prezentowała Renata Knapik-Miazga, która po raz piąty w swojej karierze zdobyła indywidualne złoto. To ogromne osiągnięcie dla naszej doświadczonej zawodniczki. Srebrny medal przypadł Barbarze Brych, która przegrała jedynie w finale z koleżanką z klubu. Należy również zwrócić uwagę na dobre miejsca Glorii Klughardt (14) i Anny Polis (15), które świadczą o ich talentach i determinacji.
W turnieju drużynowym Krakowianki w składzie Barbara Brych, Renata Knapik-Miazga, Gloria Klughardt i Anna Polis stanęły na najniższym stopniu podium, co jest fantastycznym wynikiem.
Jesteśmy dumni z naszych szpadzistów i szpadzistek, którzy nie tylko zdobywają medale, ale również reprezentują nasz klub z wyróżniającą się postawą sportową. To kolejny krok na drodze do jeszcze większych sukcesów, a nasza sekcja szermiercza nieustannie rośnie w siłę.
Gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów Beaty-Tereby Zawrotniak, Radosława Zawrotniaka.

Puchar Świata seniorów w szpadzie mężczyzn - Stambuł 2022/2023

Podczas Pucharu Świata seniorów w szpadzie mężczyzn trener sekcji szermierczej naszego klubu Radosław Zawrotniak, po raz kolejny udowodnił swoją wysoką formę oraz przygotowanie na najwyższym światowym poziomie.
55 miejsce na 348 zawodników w Pucharze Świata to ogromne wyróżnienie i duma dla naszego Klubu.
Podsumowując ;
Radosław Zawrotniak ma na swoim koncie 4 walki wygrane w eliminacjach grupowych
1 dzień
-Tabela z 256, TSOKAS Nikolaos -ZAWROTNIAK Radosław 12:13V
-Tabela z 128, SYCH Yan - ZAWROTNIAK Radosław 13:14V
-Tabela z 64, KIM Jaewon - ZAWROTNIAK Radosław 10:11V
2 dzień
-Tabela z 64, VISMARA Federico - ZAWROTNIAK Radosław 15V:11
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 

World Cup Women's Epee Fujairah UAE 2023

Podczas World Cup Women's Epee Fujairah UAE 2023 nasza zawodniczka Renata Knapik - Miazga wraz z koleżankami z Reprezentacji Polski zdobyły brązowy medal w Pucharze Świata. Ten ogromny sukces cieszy podwójnie, gdyż był  to pierwszy turniej kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich.
Ogromne brawa i uznanie dla wszystkich zawodniczek i ich trenerów.
-Knapik-Miazga Renata
-Pytka Kamila
-Swatowska Martyna
-Pawłowska Magdalena 
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
 

Radosław Zawrotniak i jego ekipa na 5!

Zapraszamy do obejrzenia reportażu Ckultura o trenerze Radosławie Zawrotniaku - szpadziście naszego Klubu, wicemistrzu olimpijskim z Pekinu. Jak wygląda życie sportowca? Jak zostać mistrzem sportu? Dlaczego szermierka jest sportem "przepięknym"?

 Link do filmu - klik

Świetny start w PPS w Szczecinie

Zawodnicy Klubu Sportowego AZS AWF Kraków zaliczyli bardzo udany występ w Pucharze Polski Seniorów w Szpadzie, który odbył się w dniach 25-26 listopada br. w Szczecinie.