48. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski - Wydarzeniem Sportowym roku w 2. Plebiscycie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że 48. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski otrzymały tytuł Wydarzenia Sportowego roku w 2. Plebiscycie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego!

    Zawody, które mieliśmy zaszczyt w tym szczególnym roku organizować wraz z Polskim Związkiem Sportu Niepełnosprawnych START okazały się największą imprezą paralekkoatletyczną w tym roku w Europie i prawdopodobnie na świecie. Tegoroczna edycja mistrzostw odbyła się na stadionie AWF Kraków. Oprócz reprezentantów Polski do udziału w mistrzostwach zgłosili się zawodnicy z Czech, Portugalii, Malty, Grecji, Chorwacji czy Danii. Po raz pierwszy od czasu wybuchu pandemii koronawirusa paralekkoatleci mogli przejść klasyfikację, która pozwoli im ze względu na daną niepełnosprawność startować w określonej klasie startowej w danej konkurencji w zawodach rangi międzynardowej.

    Sam plebiscyt składał się z trzech etapów. W pierwszym, zgłaszani byli kandydaci, w drugim kapituła wybrała 25 nominacji w czterech kategoriach, w ostatnim etapie można było oddawać głosy na swoich faworytów. Wszystko oczywiście w pandemicznych warunkach, czyli online.
    Dziękujemy wszystkim, którzy oddali swój głos na 48. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski w Krakowie. Dziękujemy również wszystkim, którzy przyczynili się do wspaniałej organizacji zawodów.

    Szczególne podziękowania dla instytucji, które wsparły finansowo 48. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski:
- Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
- Ministerstwo Sportu
- Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz relacji wideo z Finału 2. Plebiscytu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, który odbył się w Muzeum Sportu i Turystyki.
https://paralympic.org.pl/guttmanny2020-final-2-plebiscytu-pkpar-galeria-zdjec/
https://www.youtube.com/watch?v=EofqslNWiaA