95 Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

W dniach 23-25.08.2019 w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów w Lekkiej Atletyce. Zawodnicy KS AZS AWF Kraków podczas trzydniowych zmagań zdobyli 3 medale.

Pierwszy z medali w drugim dniu mistrzostw zdobyła Antonina Lorek, która ukończyła chód na dystansie 5000m na trzecim miejscu z wynikiem 25:41,39. Ostatni dzień mistrzostw to dwa medale, brązowy Katarzyny Broniatowskiej w biegu na 1500m- 4:17,61 oraz srebrny Klaudii Siciarz, która po zaciętej walce przegrała złoty medal o zaledwie 0,03 sek. Podopieczna trenerki Ewy Ślusarczyk uzyskując na dystansie 100 m pł rezultat 12,85 kolejny raz potwierdziła przynależność do światowej czołówki. Miejsca w ścisłym finale zajęli Aleksandra Gaworska, która zajęła szóste miejsce w biegu na 400m z bardzo dobrym wynikiem 53,41 sek., Patryk Marmon szósty w biegu na 1500m oraz siódmy w biegu na 800m, Ewa Mirek siódma w pchnięciu kulą, Monika Nowak ósma w rzucie dyskiem oraz czwarte miejsce sztafeta 4x400m kobiet w składzie Aleksandra Wsołek, Katarzyna Chryczyk, Karolina Cuber i Mariola Karaś.