Szkoła Podstawowa nr 75 ogłasza nabór do grup o profilu Kajakarstwo

KAJAKARSTWO w naszej szkole to najlepsze połączenie sportu i nauki na najwyższym poziomie. Kajakarstwo to wspaniała i piękna dyscyplina sportu, odpowiednia zarówno dla chłopców i dziewczynek, będąca alternatywą dla wszechobecnej piłki nożnej.

UCZNIOWIE i absolwenci naszej szkoły to utytułowania zawodnicy tej dyscypliny sportu, wielokrotni medaliści Mistrzostw Świata, Europy, członkowie kadry narodowej. Najbardziej utytułowani to m.in. Filip i Andrzej Brzezińscy – Mistrzowie Świata Juniorów, Mistrzowie Świata młodzieżowców, Vice Mistrzowie Europy seniorów. Tegoroczny maturzysta Kacper Sztuba – Mistrz Świata juniorów, członek kadry narodowej seniorów.

WYMAGANIA OD KANDYDATÓW  U nas w szkole kajakarstwa uczysz się od podstaw. Uczysz się tej dyscypliny pod okiem mistrzów. Do uprawiania tej dyscypliny wymagamy od kandydata jedynie dobrego stanu zdrowia potwierdzonego orzeczeniem lekarza sportowego oraz chęci do podejmowania wysiłku fizycznego, systematyczności i wytrwałości.

Spotkanie organizacyjne zainteresowanych dzieci wraz z opiekunami odbędzie się w dn. 24.04.2018. o godz. 16.30 w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie przy ul. Grochowskiej 20, w sali nr 8.

Wcześniej zapraszamy na bezpłatne treningi próbne w każdą sobotę  od kwietnia do czerwca  w godzinach 11.30-12.30 na przystań AZS AWF mieszczącą się przy ul. Kościuszki 38. Każdy uczestnik treningu będzie mógł spróbować popływać kajakiem.

Warunkiem uczestnictwa w treningu jest wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne oraz zgoda rodzica/opiekuna na uczestnictwo w  tych zajęciach. Chęć uczestnictwa w treningu zgłaszamy do piątki każdego tygodnia pod numerem tel. 600 44 05 59.  Pod tym numerem można też uzyskać więcej informacji. Ilość miejsc na treningach jest ograniczona!

TRENINGI kajakarstwa to nie tylko pływanie na kajaku. Gdy na jesień pogarszają się warunki atmosferyczne zaczynamy zajęcia na krytej pływalni, ćwiczymy na hali, gramy w gry zespołowe, bawimy się, biegamy, wspinamy na ściance wspinaczkowej, wiosłujemy na sucho. Zajęcia dla najmłodszych i początkujących zawodników mają charakter rekreacyjny. Zarówno latem jak i zimą wyjeżdżamy na obozy sportowe. Na treningach dla najmłodszych główny nacisk kładziemy  na rozwój równowagi, koordynacji ruchowej, siły i wytrzymałości. Zarówno na treningach jak i obozach panuje wspaniała atmosfera. Kajakarstwo do dyscyplina sportu sprawiająca wszystkim dużo przyjemności. Bezpośredni kontakt z przyrodą ma w tym niebagatelne znaczenie. Poza rozwojem sprawności dbamy również o rozwój charakteru młodych adeptów sportu. Kajakarstwo kształtuje wytrwałość w dążeniu do celów, tych dalekich i bliskich, cierpliwość i systematyczność. Uczy szacunku do przeciwnika, pokory po przegranej i radości po zwycięstwie. Zależy nam na tym aby zawodnicy byli odpowiednio zmotywowani w sporcie i w życiu, gdyż tylko dzięki temu można osiągnąć sukces.

BAZA SPORTOWA  wiosną i latem głównie pływamy na kajakach. Nasza przystań mieści się w Krakowie przy ul. Kościuszki 38.  Trenujemy na Wiśle i Rudawie. Dojazd na przystań spod szkoły tramwajem nr 2 (14 min.). Kiedy pogarszają się warunki atmosferyczne (jesień/zima) trenujemy na jednych z najnowocześniejszych kompleksów sportowych w Krakowie, które mieszczą się przy naszej szkole. Jest to nowo otwarta hala sportowa, salka fitness, salka do crossfit, ścianka wspinaczkowa, siłownia i basen pływacki.

Więcej informacji...