Legitymacje AZS 2023/24 is open

Uruchamiamy nowy system członkowski Planeta AZS na rok akademicki 2023/2024

Główna zmiana w działaniu systemu to obowiązek akceptacji wniosku o członkostwo przez Klub AZS. Nie ma możliwości uzyskania członkostwa bez akceptacji Klubu. Oznacza to, że po wypełnieniu formularza (odnawiającego lub nowego członka) zostaje on przesłany do Klubu. Po weryfikacji i jego akceptacji NA E-MAIL UŻYTKOWNIKA PRZESŁANY ZOSTAJE LINK DO PŁATNOŚCI – dopiero po jego wykonaniu członkostwo jest kompletne, a ubezpieczenie obowiązuje od dnia następnego. 

UWAGA! Wszystkie osoby, które w zeszłym roku zakładały konto na platformie SORGA otrzymają (na podany w systemie adres mailowy) LINK do odnowienia składek członkowskich.

Wymagane dokumenty, wysokości składek, opcje ubezpieczenia oraz instrukcja wyrabiania członkostwa - dostępna w zakładce "WYRÓB LEGITYMACJĘ"

Realizacja programów is open

 

Klub realizuje zadania: "Przygotowanie zawodników KS AZS AWF Kraków do reprezentowania Małopolski w finałach ogólnopolskich współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w ramach państwowego Systemu Sportu Młodzieżowego", "III Runda Paralekkoaltetycznego Grand Prix Polski. III Ogólnopolski Mityng Integracyjny" oraz "Małopolski Klub" przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Klub realizuje zadania Gminy Miejskiej Kraków „w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu w 2023 roku” pod nazwą "Pasja sportowa z AZS-em" oraz "Aktywizacja ruchowa bez granic" współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Klub realizuje zadanie w zakresie "Szkolenia i współzawodnictwa sportowego młodzieży, realizowanego w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego” dofinansowanego ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Klub realizuje zadanie: „Organizacja zajęć sekcji sportowych” oraz "Organizacja imprez sportowych" finansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej  na podstawie umowy nr 2023/0123/0076/Sub.C/DS-SN/1/MR z dnia 19.06.2023 oraz umowy nr 2023/0085/0076/Sub.C/DS-SN/2/MR z dnia 2.05.2023.

 

Mistrzostwa Europy Modzieżowców 2022-2023 w Budapeszcie

Podczas Mistrzostw europy Młodzieżowców w Budapeszcie, Barbara Brych i Gloria Klughardt, wraz z reprezentacją Polski w szpadzie kobiet, zdobyły srebrny medal. Nasze szpadzistki awansowały do ćwierćfinału, zwyciężając Rumunki 45:24. Następnie, nie pozostawiając żadnych wątpliwości, pokonały Szwajcarki, budując przewagę już na początku meczu i utrzymując ją aż do końcowego gwizdka (45:37). Finał i pewny medal dla Polek stały się faktem, gdy biało-czerwone okazały się lepsze od wymagających Włoszek (41:37).
Drugim finalistkami okazały się Francuzki, które ostatecznie, po pokonaniu naszych reprezentantek 34:30, zdobyły tytuł Młodzieżowych Mistrzyń Europy. Na trzecim miejscu uplasowały się Włoszki
Barbara Brych
Gloria Klughardt
Alicja Klasik
Zofia Janelli
W turnieju indywidualnym szermierki szpadowej kobiet Barbara Brych zająła imponujące 13. miejsce. Niestety, przegrała minimalnie w zaciętej dogrywce 13:14 z późniejszą triumfatorką całego turnieju, Conrad Emili z Ukrainy. Natomiast Gloria Klughard zajęła 43. miejsce.
Podczas Mistrzostw Europy mieliśmy zaszczyt mieć dwóch reprezentantów wśród mężczyzn - Huberta Klughardta i Piotra Urbana. Obaj ciężko pracowali i walczyli z ogromnym zaangażowaniem. Hubert osiągnął imponujące 16. miejsce, a porażką było nieszczęśliwe przegrane trafienie w minucie dodatkowej z utalentowanym Węgrem, Keszthelyi Zsomborem, wynikiem 14:15. Mimo to, jego występ zasługuje na ogromne uznanie. Piotr Urban również zaprezentował się świetnie, zdobywając 51. miejsce w turnieju. W swojej pierwszej walce pucharowej zderzył się z reprezentantem Szwajcarii, Diego Erbettą, przegrywając niestety jednym trafieniem w dogrywce. Jest to niezwykle wartościowe doświadczenie dla Piotra, które z pewnością pomoże mu w dalszym rozwoju. Obydwaj nasi reprezentanci zasłużyli na pochwałę za swoje wysiłki i odwagę, jaką okazali na tym prestiżowym turnieju.
Wraz z reprezentacją Polski, w składzie Piotr Urban, Hubert Klughardt, Maciej Szurlej i Jan Socha, Polacy zajęli 13. miejsce.
Na uwagę zasługuje piękne zachowanie Huberta i wyróżnienie go przez organizatora nagrodą Fair Play za użyczenie szpad zawodnikowi z Ukrainy.