Legitymacje AZS 2023/24 is open

Uruchamiamy nowy system członkowski Planeta AZS na rok akademicki 2023/2024

Główna zmiana w działaniu systemu to obowiązek akceptacji wniosku o członkostwo przez Klub AZS. Nie ma możliwości uzyskania członkostwa bez akceptacji Klubu. Oznacza to, że po wypełnieniu formularza (odnawiającego lub nowego członka) zostaje on przesłany do Klubu. Po weryfikacji i jego akceptacji NA E-MAIL UŻYTKOWNIKA PRZESŁANY ZOSTAJE LINK DO PŁATNOŚCI – dopiero po jego wykonaniu członkostwo jest kompletne, a ubezpieczenie obowiązuje od dnia następnego. 

UWAGA! Wszystkie osoby, które w zeszłym roku zakładały konto na platformie SORGA otrzymają (na podany w systemie adres mailowy) LINK do odnowienia składek członkowskich.

Wymagane dokumenty, wysokości składek, opcje ubezpieczenia oraz instrukcja wyrabiania członkostwa - dostępna w zakładce "WYRÓB LEGITYMACJĘ"

Realizacja programów is open

 

Klub realizuje zadania: "Przygotowanie zawodników KS AZS AWF Kraków do reprezentowania Małopolski w finałach ogólnopolskich współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w ramach państwowego Systemu Sportu Młodzieżowego", "IV Runda Paralekkoatletycznego Grand Prix Polski. V Ogólnopolski Mityng Integracyjny" oraz "Małopolski Klub - KS AZS Kraków" przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Klub realizuje zadania Gminy Miejskiej Kraków „w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu w 2023 roku” pod nazwą "Pasja sportowa z AZS-em".

Klub realizuje zadanie "Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży z AZS-em" współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków- "Zadanie realizowane ze środków miasta Krakowa" w ramach umowy nr 27/R/2024.

Klub realizuje zadanie w zakresie "Szkolenia i współzawodnictwa sportowego młodzieży, realizowanego w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego” dofinansowanego ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Klub realizuje zadanie: „Organizacja zajęć sekcji sportowych” oraz "Organizacja imprez sportowych" finansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej  na podstawie umowy nr 2023/0123/0076/Sub.C/DS-SN/1/MR z dnia 19.06.2023 oraz umowy nr 2023/0085/0076/Sub.C/DS-SN/2/MR z dnia 2.05.2023.

Klub realizuje zadanie pod nazwą "Zajęcia sekcji wioślarstwa" dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na podstawie umowy nr ZZO/000470/06/D z dnia 28.09.2023 r.

 

Mistrzostwa Europy Modzieżowców 2022-2023 w Budapeszcie

Podczas Mistrzostw europy Młodzieżowców w Budapeszcie, Barbara Brych i Gloria Klughardt, wraz z reprezentacją Polski w szpadzie kobiet, zdobyły srebrny medal. Nasze szpadzistki awansowały do ćwierćfinału, zwyciężając Rumunki 45:24. Następnie, nie pozostawiając żadnych wątpliwości, pokonały Szwajcarki, budując przewagę już na początku meczu i utrzymując ją aż do końcowego gwizdka (45:37). Finał i pewny medal dla Polek stały się faktem, gdy biało-czerwone okazały się lepsze od wymagających Włoszek (41:37).
Drugim finalistkami okazały się Francuzki, które ostatecznie, po pokonaniu naszych reprezentantek 34:30, zdobyły tytuł Młodzieżowych Mistrzyń Europy. Na trzecim miejscu uplasowały się Włoszki
Barbara Brych
Gloria Klughardt
Alicja Klasik
Zofia Janelli
W turnieju indywidualnym szermierki szpadowej kobiet Barbara Brych zająła imponujące 13. miejsce. Niestety, przegrała minimalnie w zaciętej dogrywce 13:14 z późniejszą triumfatorką całego turnieju, Conrad Emili z Ukrainy. Natomiast Gloria Klughard zajęła 43. miejsce.
Podczas Mistrzostw Europy mieliśmy zaszczyt mieć dwóch reprezentantów wśród mężczyzn - Huberta Klughardta i Piotra Urbana. Obaj ciężko pracowali i walczyli z ogromnym zaangażowaniem. Hubert osiągnął imponujące 16. miejsce, a porażką było nieszczęśliwe przegrane trafienie w minucie dodatkowej z utalentowanym Węgrem, Keszthelyi Zsomborem, wynikiem 14:15. Mimo to, jego występ zasługuje na ogromne uznanie. Piotr Urban również zaprezentował się świetnie, zdobywając 51. miejsce w turnieju. W swojej pierwszej walce pucharowej zderzył się z reprezentantem Szwajcarii, Diego Erbettą, przegrywając niestety jednym trafieniem w dogrywce. Jest to niezwykle wartościowe doświadczenie dla Piotra, które z pewnością pomoże mu w dalszym rozwoju. Obydwaj nasi reprezentanci zasłużyli na pochwałę za swoje wysiłki i odwagę, jaką okazali na tym prestiżowym turnieju.
Wraz z reprezentacją Polski, w składzie Piotr Urban, Hubert Klughardt, Maciej Szurlej i Jan Socha, Polacy zajęli 13. miejsce.
Na uwagę zasługuje piękne zachowanie Huberta i wyróżnienie go przez organizatora nagrodą Fair Play za użyczenie szpad zawodnikowi z Ukrainy.