Legitymacje AZS 2023/24 is open

Uruchamiamy nowy system członkowski Planeta AZS na rok akademicki 2023/2024

Główna zmiana w działaniu systemu to obowiązek akceptacji wniosku o członkostwo przez Klub AZS. Nie ma możliwości uzyskania członkostwa bez akceptacji Klubu. Oznacza to, że po wypełnieniu formularza (odnawiającego lub nowego członka) zostaje on przesłany do Klubu. Po weryfikacji i jego akceptacji NA E-MAIL UŻYTKOWNIKA PRZESŁANY ZOSTAJE LINK DO PŁATNOŚCI – dopiero po jego wykonaniu członkostwo jest kompletne, a ubezpieczenie obowiązuje od dnia następnego. 

UWAGA! Wszystkie osoby, które w zeszłym roku zakładały konto na platformie SORGA otrzymają (na podany w systemie adres mailowy) LINK do odnowienia składek członkowskich.

Wymagane dokumenty, wysokości składek, opcje ubezpieczenia oraz instrukcja wyrabiania członkostwa - dostępna w zakładce "WYRÓB LEGITYMACJĘ"

Realizacja programów is open

 

Klub realizuje zadania: "Przygotowanie zawodników KS AZS AWF Kraków do reprezentowania Małopolski w finałach ogólnopolskich współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w ramach państwowego Systemu Sportu Młodzieżowego", "IV Runda Paralekkoatletycznego Grand Prix Polski. V Ogólnopolski Mityng Integracyjny" oraz "Małopolski Klub - KS AZS Kraków" przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Klub realizuje zadania Gminy Miejskiej Kraków „w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu w 2023 roku” pod nazwą "Pasja sportowa z AZS-em" oraz "Aktywizacja ruchowa bez granic" współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Klub realizuje zadanie w zakresie "Szkolenia i współzawodnictwa sportowego młodzieży, realizowanego w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego” dofinansowanego ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Klub realizuje zadanie: „Organizacja zajęć sekcji sportowych” oraz "Organizacja imprez sportowych" finansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej  na podstawie umowy nr 2023/0123/0076/Sub.C/DS-SN/1/MR z dnia 19.06.2023 oraz umowy nr 2023/0085/0076/Sub.C/DS-SN/2/MR z dnia 2.05.2023.

Klub realizuje zadanie pod nazwą "Zajęcia sekcji wioślarstwa" dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na podstawie umowy nr ZZO/000470/06/D z dnia 28.09.2023 r.

 

Gloria Klughardt Mistrzynią Świata

Niesamowite wieści ze świata szermierki! Gloria Klughardt i jej koleżanki z Reprezentacji Polski wywalczyły złoty medal na Mistrzostwach Świata Juniorów! To ogromny sukces, na który z pewnością zasłużyły.
W składzie drużyny znalazły się: Alicja Klasik, Cecylia Cieślik, Gloria Klughardt i Kinga Zgryźniak. Polki rozpoczęły turniej od dwóch wygranych meczów z Meksykiem i Rumunią, wygrywając z dużą przewagą.W ćwierćfinale czekały na nie Ukrainki, które mocno postawiły się biało-czerwonym. Przez większość meczu to przeciwniczki prowadziły, jednak Polki nie poddały się i dzięki świetnej postawie Kingi Zgryźniak, Glorii Klughardt i Alicji Klasik zdołały odrobić straty i wygrać cały mecz 38:35.
W kolejnym meczu przeciwko Francuzkom, Polki musiały walczyć jeszcze lepiej. Choć częściej prowadziły, to różnica między drużynami wynosiła zaledwie jeden-dwa trafienia. Ostatecznie, po świetnej końcówce, nasze szpadzistki zwyciężyły 35:31.
Medal już był pewny, ale dla Polek to nie było wystarczające. W finale przeciwko USA biało-czerwone zbudowały przewagę, wygrywając 6 z 9 walk i cały mecz 45:38. To ogromny sukces dla Reprezentacji Polski, która została Mistrzem Świata! Gratulacje dla Glorii Klughardt, Alicji Klasik, Cecylii Cieślik i Kingi Zgryźniak!
Hubert Klughardt tego dnia startował wraz z kolegami w turnieju mężczyzn. Polska Reprezentacja zajęła 12 miejsce.
W Turniejach indywidualnych Gloria Klughardt zajęła 27 miejsce a Hubert Klughardt 111 miejsce.