Legitymacje AZS 2022/23 is open

Uruchamiamy nowy system członkowski Planeta AZS na rok akademicki 2022/2023

Główna zmiana w działaniu systemu to obowiązek akceptacji wniosku o członkostwo przez Klub AZS. Nie ma możliwości uzyskania członkostwa bez akceptacji Klubu. Oznacza to, że po wypełnieniu formularza (odnawiającego lub nowego członka) zostaje on przesłany do Klubu. Po weryfikacji i jego akceptacji NA E-MAIL UŻYTKOWNIKA PRZESŁANY ZOSTAJE LINK DO PŁATNOŚCI – dopiero po jego wykonaniu członkostwo jest kompletne, a ubezpieczenie obowiązuje od dnia następnego. 

UWAGA! Wszystkie osoby, które w zeszłym roku zakładały konto na platformie SORGA otrzymają (na podany w systemie adres mailowy) LINK do odnowienia składek członkowskich.

Wymagane dokumenty, wysokości składek, opcje ubezpieczenia oraz instrukcja wyrabiania członkostwa - dostępna w zakładce "WYRÓB LEGITYMACJĘ"

Realizacja programów is open

Klub realizuje zadania: "Przygotowanie zawodników KS AZS AWF Kraków do reprezentowania Małopolski w finałach ogólnopolskich współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w ramach państwowego Systemu Sportu Młodzieżowego" oraz "III Runda Paralekkoaltetycznego Grand Prix Polski. III Ogólnopolski Mityng Integracyjny" przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Klub realizuje zadanie Gminy Miejskiej Kraków „w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu w 2022 roku” pod nazwą "Pasja sportowa z AZS-em" współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków, więcej informacji na stronie KRK.Sport

Klub realizuje zadanie w zakresie "Szkolenia i współzawodnictwa sportowego młodzieży, realizowanego w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego” dofinansowanego ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki

Klub realizuje zadanie: „Organizacja zajęć sekcji sportowych” finansowane ze środków Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na podstawie umowy nr. 2021/0060/0076/SubC/DS-SN/1/MR z dn. 19.05.2021 r. 

Gloria Klughardt Mistrzynią Świata

Niesamowite wieści ze świata szermierki! Gloria Klughardt i jej koleżanki z Reprezentacji Polski wywalczyły złoty medal na Mistrzostwach Świata Juniorów! To ogromny sukces, na który z pewnością zasłużyły.
W składzie drużyny znalazły się: Alicja Klasik, Cecylia Cieślik, Gloria Klughardt i Kinga Zgryźniak. Polki rozpoczęły turniej od dwóch wygranych meczów z Meksykiem i Rumunią, wygrywając z dużą przewagą.W ćwierćfinale czekały na nie Ukrainki, które mocno postawiły się biało-czerwonym. Przez większość meczu to przeciwniczki prowadziły, jednak Polki nie poddały się i dzięki świetnej postawie Kingi Zgryźniak, Glorii Klughardt i Alicji Klasik zdołały odrobić straty i wygrać cały mecz 38:35.
W kolejnym meczu przeciwko Francuzkom, Polki musiały walczyć jeszcze lepiej. Choć częściej prowadziły, to różnica między drużynami wynosiła zaledwie jeden-dwa trafienia. Ostatecznie, po świetnej końcówce, nasze szpadzistki zwyciężyły 35:31.
Medal już był pewny, ale dla Polek to nie było wystarczające. W finale przeciwko USA biało-czerwone zbudowały przewagę, wygrywając 6 z 9 walk i cały mecz 45:38. To ogromny sukces dla Reprezentacji Polski, która została Mistrzem Świata! Gratulacje dla Glorii Klughardt, Alicji Klasik, Cecylii Cieślik i Kingi Zgryźniak!
Hubert Klughardt tego dnia startował wraz z kolegami w turnieju mężczyzn. Polska Reprezentacja zajęła 12 miejsce.
W Turniejach indywidualnych Gloria Klughardt zajęła 27 miejsce a Hubert Klughardt 111 miejsce.