Legitymacje AZS 2023/24 is open

Uruchamiamy nowy system członkowski Planeta AZS na rok akademicki 2023/2024

Główna zmiana w działaniu systemu to obowiązek akceptacji wniosku o członkostwo przez Klub AZS. Nie ma możliwości uzyskania członkostwa bez akceptacji Klubu. Oznacza to, że po wypełnieniu formularza (odnawiającego lub nowego członka) zostaje on przesłany do Klubu. Po weryfikacji i jego akceptacji NA E-MAIL UŻYTKOWNIKA PRZESŁANY ZOSTAJE LINK DO PŁATNOŚCI – dopiero po jego wykonaniu członkostwo jest kompletne, a ubezpieczenie obowiązuje od dnia następnego. 

UWAGA! Wszystkie osoby, które w zeszłym roku zakładały konto na platformie SORGA otrzymają (na podany w systemie adres mailowy) LINK do odnowienia składek członkowskich.

Wymagane dokumenty, wysokości składek, opcje ubezpieczenia oraz instrukcja wyrabiania członkostwa - dostępna w zakładce "WYRÓB LEGITYMACJĘ"

Realizacja programów is open

 

Klub realizuje zadania: "Przygotowanie zawodników KS AZS AWF Kraków do reprezentowania Małopolski w finałach ogólnopolskich współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w ramach państwowego Systemu Sportu Młodzieżowego", "IV Runda Paralekkoatletycznego Grand Prix Polski. V Ogólnopolski Mityng Integracyjny" oraz "Małopolski Klub - KS AZS Kraków" przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Klub realizuje zadania Gminy Miejskiej Kraków „w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu w 2023 roku” pod nazwą "Pasja sportowa z AZS-em".

Klub realizuje zadanie "Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży z AZS-em" współfinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków- "Zadanie realizowane ze środków miasta Krakowa" w ramach umowy nr 27/R/2024.

Klub realizuje zadanie w zakresie "Szkolenia i współzawodnictwa sportowego młodzieży, realizowanego w Akademickich Centrach Szkolenia Sportowego” dofinansowanego ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Klub realizuje zadanie: „Organizacja zajęć sekcji sportowych” oraz "Organizacja imprez sportowych" finansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej  na podstawie umowy nr 2023/0123/0076/Sub.C/DS-SN/1/MR z dnia 19.06.2023 oraz umowy nr 2023/0085/0076/Sub.C/DS-SN/2/MR z dnia 2.05.2023.

Klub realizuje zadanie pod nazwą "Zajęcia sekcji wioślarstwa" dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na podstawie umowy nr ZZO/000470/06/D z dnia 28.09.2023 r.

 

Wielki triumf Renaty Knapik Miazgi w zawodach Pucharu Świata w Budapeszcie

Renata Knapik-Miazga wygrała w Budapeszcie zawody Pucharu Świata Grand Prix FIE w szpadzie.
 
W finale pokonała Węgierkę Annę Kun 11:10. Renata Knapik-Miazga, przed tymi zawodami była 37. w światowym rankingu, drogę do triumfu w turnieju głównym - z udziałem 64 zawodniczek - rozpoczęła od wygranej z Włoszką Nicol Foiettą 15:12, w kolejnej rundzie pokonała Francuzkę Coraline Vitalis 15:11, a w walce o "ósemkę" zwyciężyła Szwedkę Elvirę Martensson 15:13. W ćwierćfinale okazała się o jedno trafienie lepsza od Francuzki Alexandry Louis Marie 11:10, a w półfinale po równie wyrównanym i dramatycznym boju pokonała Estonkę Nelli Differt 14:13, choć prowadziła 11:9 i 13:11. W finale jej rywalką była szósta w klasyfikacji szpadzistek Anna Kun. Nasza zawodniczka wygrała 11:10 i jak w trzech wcześniejszych pojedynkach decydowała dogrywka.
 
To pierwszy pucharowy triumf  34-letniej szpadzistki naszego klubu sportowego AZS AWF Kraków.
Serdecznie gratulujemy sukcesu zawodniczce oraz kierownikowi sekcji szermierczej, trenerowi Radosławowi Zawrotniakowi.