Międzynarodowy Mecz U23 Kraków

Podczas Miedzynarodowego Meczu U23, który odbył się w Krakowie 8 lipca, rewelacyjne rezultaty uzyskali Klaudia Siciarz i Jakub Mordyl.

Podsumowanie MP U23 w Sieradzu

Osiem medali wywalczyli zawodnicy KS AZS AWF Kraków na Mistrzostwach Polski U23 w Sieradzu, które odbywały sie w dniach 30.06-1.07. Krążki z najcenniejszego kruszcu zdobyli: Klaudia Siciarz w biegu na 100m płotki z nowym rekordem życiowym 13,12; Jakub Mordyl w biegu na 400m przez płotki oraz sztafeta 4x400m mężczyzn w składzie Jakub Mordyl, Mariusz Jurczyk, Patryk Marmon, Sebastian Szkoła. Srebrne medale: Klaudia Siciarz w biegu na 100m oraz sztafeta 4x100m meżczyzn w składzie Artur Wasilewski, Jakub Janiak, Łukasz Żak, Sebastian Szkoła. Brązowe medale Filip Sacha w trójskoku, Mariola Karas w biegu na 400m oraz sztafeta 4x100m kobiet w składzie Karolina Cuber, Justyna Bryzek, Karolina Kozłowska i Klaudia Siciarz.

Mistrzostwa Polski LA U20 za nami!

W dniach 23-25 czerwca odbyły się 72 Mistrzostwa Polski U20 we Włocławku. Nasz klub reprezentowało jedenastu zawodników. Mistrzostwa okazały się najbardziej udane dla Margarity Koczanowej, która zdobyła srebrny medal w biegu na 800m oraz Macieja Bielskiego, który wywalczył brązowy medal w biegu na 1500m. Na uwagę zasługują także miejsca finałowe: Julii Kudlińskiej (szóste miejsce w biegu na 800m) oraz Macieja Szymańskiego (piąty w chodzie na 10km). Podsumowując zawodnicy KS AZS AWF Kraków zdobyli 55 punktów co dało 10 miejsce w klasyfikacji klubowej.

Kolejny sukces zawodników sekcji lekkoatletycznej osób niepełnosprawnych

W Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce, które odbyły się 08-10.06 wystartowały dwie Nasze zawodniczki.

Anna Trener- Wierciak zdobyła złoty medal w skoku w dal- 4,66 oraz srebrny w biegu na 100m- 13,86.  Danuta Bujok zajęła 6 miejsce w skoku w dal- 3,32. Gratulujemy zawodniczkom oraz ich trenerom! W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 18. miejsce na 27 ekip. Ponadto Ania uzyskała najlepszy wynik w skoku w dal ze wszystkich zawodniczek Mistrzostw!

Sezon lekkoatletyczny rozpoczęty

Zawodnicy sekcji lekkoatletycznej osób niepełnosprawnych mają już za sobą pierwsze starty. Wspaniałe wieści dotarły do nas z Kozienic.

Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych - Żagań

Katarzyna Broniatowska zdobyła srebrny medal przełajowych Mistrzostw Polski na dystansie 5 km w kategorii seniorów, na tym samym dystansie Maria Sławik była ósma, a Katarzyna Chryczyk piętnasta co uplasowało dziewczyny na drugim miejscu w klasyfikacji druzynowej kobiet.

Aleksandra Gaworska wicemistrzynią świata

Halowe Mistrzostwa Świata Birmingham 2-4.03.2018 okazały się bardzo udane dla reprezentacji Polski. W klasyfikacji medalowej Polska zajęła 3. miejsce, na ten sukces złożyły się dwa złote medale, dwa srebrne i jeden brązowy.

Aleksandra Gaworska brązową medalistką Mistrzostw Świata

Ostatni dzień Mistrzostw okazał sie szczęsliwy dla Aleksandry Gaworskiej, która wraz z koleżankami z reprezentacji (Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Justyna Święty, Patrycja Wyciszkiewicz, Martyna Dąbrowska) wywalczyła w imponującym stylu brązowy medal w sztafecie 4 x 400 m.

Michał Haratyk 5. zawodnikiem MŚ w Londynie

Podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Londynie Michał Hartyk zajął piąte miejsce w konkursie pchnięcia kulą. Michał w najlepszym pchnięciu uzyskał wynik 21,41 m podobnie jak Tomas Stanek, jednak Czech miał lepszy drugi wynik i ostatecznie on zajął czwartą pozycję.