Ogólnopolski Mityng Integracyjny

W dniu 23.06.2018 zapraszamy na Ogólnopolski Mityng Integracyjny organizowany przez sekcję lekkoatletyczną KS AZS AWF Kraków oraz Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych "Start".

Sezon lekkoatletyczny rozpoczęty

Zawodnicy sekcji lekkoatletycznej osób niepełnosprawnych mają już za sobą pierwsze starty. Wspaniałe wieści dotarły do nas z Kozienic.

Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych - Żagań

Katarzyna Broniatowska zdobyła srebrny medal przełajowych Mistrzostw Polski na dystansie 5 km w kategorii seniorów, na tym samym dystansie Maria Sławik była ósma, a Katarzyna Chryczyk piętnasta co uplasowało dziewczyny na drugim miejscu w klasyfikacji druzynowej kobiet.

Aleksandra Gaworska wicemistrzynią świata

Halowe Mistrzostwa Świata Birmingham 2-4.03.2018 okazały się bardzo udane dla reprezentacji Polski. W klasyfikacji medalowej Polska zajęła 3. miejsce, na ten sukces złożyły się dwa złote medale, dwa srebrne i jeden brązowy.

Aleksandra Gaworska brązową medalistką Mistrzostw Świata

Ostatni dzień Mistrzostw okazał sie szczęsliwy dla Aleksandry Gaworskiej, która wraz z koleżankami z reprezentacji (Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Justyna Święty, Patrycja Wyciszkiewicz, Martyna Dąbrowska) wywalczyła w imponującym stylu brązowy medal w sztafecie 4 x 400 m.

Michał Haratyk 5. zawodnikiem MŚ w Londynie

Podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Londynie Michał Hartyk zajął piąte miejsce w konkursie pchnięcia kulą. Michał w najlepszym pchnięciu uzyskał wynik 21,41 m podobnie jak Tomas Stanek, jednak Czech miał lepszy drugi wynik i ostatecznie on zajął czwartą pozycję.