Halowe Mistrzostwa Europy Toruń 2021

Zawodniczka naszego Klubu Aleksandra Gaworska wspólnie z koleżankami z reprezentacji Natalią Kaczmarek, Małgorzatą Hołub Kowalik i Kornelią Lesiewicz zdobyła brązowy medal Halowych Mistrzostw Europy w sztafecie 4x400m.

48. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski

Zapraszamy na 48. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski, które rozpoczną się 20 sierpnia.

Na stadionie lekkoatletycznym Akademii Wychowania Fizycznego będzie rywalizowało ok. 250 lekkoatletów z 30 klubów.W zawodach wystartują również zawodnicy zagraniczni z ekip : Czech, Portugalii, Malty, Grecji, Chorwacji i Danii.

94 PZLA Halowe Mistrzostwa Polski

Komplet medali przywieźli lekkoatleci KS AZS AWF Kraków z Halowych Mistrzostw Polski, które odbyly się w dniach 29.02-1.03 br. w Toruniu.

Pogrzeb Trenera Emila Muszyńskiego

KS AZS AWF Kraków z głębokim smutkiem informuje o śmierci Emila Muszyńskiego – cenionego trenera i przyjaciela młodzieży.

Trener E. Muszyński był związany z wieloma klubami krakowskimi – Wawelem, Cracovią, Wisłą, a ostatnie 16 lat swej pracy trenerskiej poświęcił KS AZS AWF Kraków. Szkolił zawodników kadry narodowej PZLA i wychował wiele pokoleń lekkoatletów krakowskich.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w Krakowie na Cmentarzu Rakowickim w piątek 06.03.2020 o godz. 12.20.

95 Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

W dniach 23-25.08.2019 w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów w Lekkiej Atletyce. Zawodnicy KS AZS AWF Kraków podczas trzydniowych zmagań zdobyli 3 medale.

Firma ANTRANS została głównym sponsorem sekcji AZS AWF KRAKÓW MASTERS

Jest nam niezmiernie miło, iż firma ANTRANS została Sponsorem Strategicznym sekcji AZS AWF KRAKÓW MASTERS.

Mamy nadzieję, iż podjęta współpraca pozwoli obu stronom na kolejny krok w ich rozwoju - klubowiczom tego sportowego a Firmie ANTRANS ekonomicznego.

Marka Antrans to trzy dynamicznie rozwijające się spółki: Antrans Group, Antrans Bis oraz PKM Olkusz. Marka specjalizuje się w transporcie ciężkim na terenie Unii Europejskiej, a główny obsługiwany kierunek to trasa Polska – Włochy – Polska. Od ubiegłego roku realizuje transporty morskie, kolejowe i lotnicze.. Domeną firmy jest terminowość, elastyczność w podejściu do klienta oraz fachowość. Przez lata obecności w branży Antrans wyrobił sobie opinię rzetelnego przewoźnika, dzięki czemu portfolio klientów ciągle się poszerza.

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty w związku z postępowaniem na usługę hotelową, gastronomiczną, wynajmu obiektów sportowych oraz usługi wynajmu sprzętu specjalistycznego (aparatura pomiaru czasu oraz obsługa aparatury) podczas Ogólnopolskiego Mityngu Integracyjnego w Krakowie.

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów

W dniach 17-19.05.2019 w Tarnowie odbyły się Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się członkowie Naszej sekcji osób niepełnosprawnych.

Michał Morawski skompletował 3 medale. Wygrał skok w dal z wynikiem 3,61 (rekord życiowy) oraz pchnięcie kulą z rezultatem 7,46 (rekord życiowy). Po srebrny medal Michał sięgnął w rzucie dyskiem z wynikiem 23,34. Ewa Obłąk zdobyła 2 medale. Wygrała bieg na 800 m z wynikiem 3:08,47 a na dystansie 400m zajęła drugie miejsce z czasem 1:15,22.

Paralekkoatletyczne Grand Prix Polski 2019- II Ogólnopolski Mityng Integracyjny

KS AZS AWF Kraków ma zaszczyt zaprosić kibiców lekkiej atletyki na II Ogólnopolski Mityng Integracyjny, który odbędzie się w dniach 6-7.07.2019 r. Już po raz drugi mamy możliwość organizacji tego wspaniałego wydarzenia, na którym zaprezentują się czołowi zawodnicy Królowej Sportu naszego kraju. Po raz kolejny do rywalizacji sportowej na najwyższym poziomie staną zawodnicy pełno- i niepełnosprawni.

Mityng jest III rundą prestiżowego cyklu zawodów pn. Paralekkoatletyczne Grand Prix Polski 2019. Start w zawodach potwierdzili zawodnicy paralekkoatletycznej kadry Polski, m. in.: Anna Trener- Wierciak, Alicja Jeromin, Maciej Lepiato, Jagoda Kibil, Michał Derus, Mateusz Michalski, Lucyna Kornobys.

Zapraszamy serdecznie 6-7.07.2019 r. na stadion lekkoatletyczny Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Jeżeli chcecie sprawdzić jak było rok temu zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z I Ogólnopolskiego Mityngu Integracyjnego dostępnej na naszym profilu.

Lekkoatleci KS AZS AWF Kraków trzecim klubem w Polsce

Podczas rozegranego w ostatni wekend finału Tamex Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej zawodnicy KS AZS AWF Krakow zajęli trzecie miejsce. Zawody zostały rozegrane w Inowrocławiu, pierwsze miejsce zajął AZS UMCS Lublin, natomiast drugie  AZS AWF Warszawa.

Mistrzostwa Polski AZS Juniorów

Z sześcioma medalami wrócili lekkoatleci z rozegranych w Łodzi Mistrzostw Polski AZS Juniorów. Dwa złote medale w biegu na 800m i 1500m zdobyła Julia Kudlińska podopieczna Wacława Mirka. Srebrny medal wywalczyła w skoku w dal Aleksandra Ślusarczyk podopieczna Ewy Ślusarczyk. Brązowy medal zdobył Jakub Samel w skoku wzwyż podopieczny Stanisława Zaparta oraz sztafety 4x100m w składzie: Jakub Zych, Jakub Samel, Solecki Mikołaj oraz 4x400m w składzie: Jakub Zych, Filip Buliński, Mikołaj Solecki oraz Wiktor Skimina.

Międzynarodowy Mecz U23 Kraków

Podczas Miedzynarodowego Meczu U23, który odbył się w Krakowie 8 lipca, rewelacyjne rezultaty uzyskali Klaudia Siciarz i Jakub Mordyl.

Podsumowanie MP U23 w Sieradzu

Osiem medali wywalczyli zawodnicy KS AZS AWF Kraków na Mistrzostwach Polski U23 w Sieradzu, które odbywały sie w dniach 30.06-1.07. Krążki z najcenniejszego kruszcu zdobyli: Klaudia Siciarz w biegu na 100m płotki z nowym rekordem życiowym 13,12; Jakub Mordyl w biegu na 400m przez płotki oraz sztafeta 4x400m mężczyzn w składzie Jakub Mordyl, Mariusz Jurczyk, Patryk Marmon, Sebastian Szkoła. Srebrne medale: Klaudia Siciarz w biegu na 100m oraz sztafeta 4x100m meżczyzn w składzie Artur Wasilewski, Jakub Janiak, Łukasz Żak, Sebastian Szkoła. Brązowe medale Filip Sacha w trójskoku, Mariola Karas w biegu na 400m oraz sztafeta 4x100m kobiet w składzie Karolina Cuber, Justyna Bryzek, Karolina Kozłowska i Klaudia Siciarz.

Mistrzostwa Polski LA U20 za nami!

W dniach 23-25 czerwca odbyły się 72 Mistrzostwa Polski U20 we Włocławku. Nasz klub reprezentowało jedenastu zawodników. Mistrzostwa okazały się najbardziej udane dla Margarity Koczanowej, która zdobyła srebrny medal w biegu na 800m oraz Macieja Bielskiego, który wywalczył brązowy medal w biegu na 1500m. Na uwagę zasługują także miejsca finałowe: Julii Kudlińskiej (szóste miejsce w biegu na 800m) oraz Macieja Szymańskiego (piąty w chodzie na 10km). Podsumowując zawodnicy KS AZS AWF Kraków zdobyli 55 punktów co dało 10 miejsce w klasyfikacji klubowej.

Kolejny sukces zawodników sekcji lekkoatletycznej osób niepełnosprawnych

W Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce, które odbyły się 08-10.06 wystartowały dwie Nasze zawodniczki.

Anna Trener- Wierciak zdobyła złoty medal w skoku w dal- 4,66 oraz srebrny w biegu na 100m- 13,86.  Danuta Bujok zajęła 6 miejsce w skoku w dal- 3,32. Gratulujemy zawodniczkom oraz ich trenerom! W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 18. miejsce na 27 ekip. Ponadto Ania uzyskała najlepszy wynik w skoku w dal ze wszystkich zawodniczek Mistrzostw!

Sezon lekkoatletyczny rozpoczęty

Zawodnicy sekcji lekkoatletycznej osób niepełnosprawnych mają już za sobą pierwsze starty. Wspaniałe wieści dotarły do nas z Kozienic.

Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych - Żagań

Katarzyna Broniatowska zdobyła srebrny medal przełajowych Mistrzostw Polski na dystansie 5 km w kategorii seniorów, na tym samym dystansie Maria Sławik była ósma, a Katarzyna Chryczyk piętnasta co uplasowało dziewczyny na drugim miejscu w klasyfikacji druzynowej kobiet.

Aleksandra Gaworska wicemistrzynią świata

Halowe Mistrzostwa Świata Birmingham 2-4.03.2018 okazały się bardzo udane dla reprezentacji Polski. W klasyfikacji medalowej Polska zajęła 3. miejsce, na ten sukces złożyły się dwa złote medale, dwa srebrne i jeden brązowy.

Aleksandra Gaworska brązową medalistką Mistrzostw Świata

Ostatni dzień Mistrzostw okazał sie szczęsliwy dla Aleksandry Gaworskiej, która wraz z koleżankami z reprezentacji (Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Justyna Święty, Patrycja Wyciszkiewicz, Martyna Dąbrowska) wywalczyła w imponującym stylu brązowy medal w sztafecie 4 x 400 m.

Michał Haratyk 5. zawodnikiem MŚ w Londynie

Podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Londynie Michał Hartyk zajął piąte miejsce w konkursie pchnięcia kulą. Michał w najlepszym pchnięciu uzyskał wynik 21,41 m podobnie jak Tomas Stanek, jednak Czech miał lepszy drugi wynik i ostatecznie on zajął czwartą pozycję.