Zmarł Wielki Trener i Wspaniały Człowiek Ś.P. Piotr Hammer

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w wieku 65 lat odszedł od nas trener Piotr Hammer. Był absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, nauczycielem i trenerem.

Szkoleniem szermierczym zajmował się od 1978 roku. W Cracovii był trenerem Ludomira Chronowskiego - srebrnego medalisty olimpijskiego z Moskwy 1980 oraz wielu innych znakomitych sportowców - reprezentantów kraju. W 2008 roku związał się z KS AZS AWF Kraków, z którego zawodnikami (m. in. Piotrem Kruczkiem, Radosławem Zawrotniakiem i Renatą Knapik–Miazgą) osiągał ogromne sukcesy na arenie międzynarodowej i krajowej.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w dniu 24 lipca 2020 r. o godzinie 13:00 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Cześć Jego Pamięci!


„Pan Piotr…
Wspaniały człowiek i wspaniały trener, świetny pedagog. Uczył nas jak skutecznie zadawać trafienia i jak radzić sobie w trudnych sytuacjach zarówno na planszy szermierczej, jak i w życiu. Był z nami podczas naszych sukcesów i wpierał nas przy każdej porażce. Niezwykle skromny i spokojny człowiek z empatią podchodzący do drugiego człowieka. Swoją postawą uczył nas jak być mistrzami sportu oraz lepszymi ludźmi. Zawsze z uwagą nas słuchał i chętnie podejmował dyskusje.
Rozumiał trud naszej pracy. Swoją pracę szkoleniową wykonywał zawsze z pełnym zaangażowaniem oraz satysfakcją. Miał zawsze otwartą głowę i serce dla swoich zawodników.
Przez cały czas wspólnego treningu i wielu rozmów, był dla nas oparciem. Motywował nas w chwilach trudnych i wiedział co powiedzieć w chwilach zwątpienia. Uczył nas  jak sobie radzić z trudnościami.  
Szczęściem naszym było pracować z tak wspaniałym człowiekiem. Będziemy pielęgnować i przekazywać wiedzę, którą nam ofiarował – bo tego właśnie by chciał. W naszych sercach ma swoje miejsce na zawsze”.

Wdzięczni Zawodnicy i Środowisko Szermiercze Krakowa