Mistrzostwa Polski Seniorów w Slalomie Kajakowym

W dniach 19-20.05 na Krakowskim Torze odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Slalomie Kajakowym. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy naszego Klubu zdobywając medale i wysokie miejsca finałowe.

Złoty medal i Tytuł Mistrza Polski w konkurencji C-1M zdobył Kacper Sztuba. W tej samej konkurencji na 2. pozycji uplasował się Przemysław Plewa, dodatkowo wymieniona wyżej dwójka zawodników wraz Igorem Sztubą zdobyła tytuł mistrzów Polski w konkurencji zespołowej C-1M x 3, a Grzegorz Majerczak-Michał Wiercioch i Adam Kozub uplasowali się na 3 miejscu.

Swój pierwszy w karierze Tytuł Mistrzów Polski seniorów  zdobyli Filip i Andrzej Brzezińscy w konkurencji C-2M, a wraz z kolegami (Majerczak-Wiercicoh, Plewa -Kozub) siegnęli również po złoto w konkurencji C-2M x 3.

Niezmiernie cieszy wynik naszych Pań w konkurencji K-1K x 3, gdzie w składzie popłynęły nasze dwie młode zawodniczki (jeszcze juniorki) Anastasia Żywicka, Zuzanna Kulig, które wspólnie z Anielą Wiecheć zdobyły srebrny medal.

Na najniższym stopniu podium zdobywając brązowe medale stanęły zespoły kajakarzy mężczyzn w składzie (Pasiut, Brzeziński, Sandera) oraz kanadyjkarek kobiet (Hurkała, Kielan, Kulig).

Start ten był też ostatnią kwalifikacją do Kadry Seniorów i U-23 na najważniejsze imprezy sezonu ME, MŚW Sen i U-23.